FIRMA STEINHOF

Datum: 2.8.2022

Začátek firmy se datuje od roku 1960, kdy pan Stanislaw Steinhof založil malou řemeslnou výrobu, pouze s několika málo zaměstnanci. Jeho cílem bylo založit úspěšnou inovativní rodinnou firmu, která by se zaměřovala na nadstandardní kvalitu, vysokou životnost výrobků a  předání zkušeností dalším generacím, které by následovaly v inovacích a v neustálém zkvalitňování produktů.

Významným milníkem nastává rok 1981, kdy byla otevřena druhá pobočka, která se začala specializovat na výrobu tažných zařízení.

Pan Steinhof odchází v roce 1993 z firmy, kterou přenechává svému synovi, panu Marku Steinofovi, který pokračuje v rodinném podniku. 

Následné roky firmy byly velmi úspěšné a rok 1997 je rokem velkých změn a investic. Od toho roku jsou v provozu 2 velké moderní továrny, které začaly vyrábět třecí segmenty, brzdové destičky a rozšířily produkci tažných zařízení.  Následně firma získala certifikaci kvality ISO 9000:2000 a poprvé se představila na Frankfurtském autosalónu, kde prezentovala své výrobky.

Postupně se firma Steinhof začíná upínat inovativním směrem, hledá nové způsoby a technologie ve výrobě. Svoji pozornost posouvá směrem k produkci prémiové značky brzdových destiček, modernizuje lakovací linku, rozšiřuje strojový park.

V roce 2015 nakupuje svařovací a plazmové roboty a o rok později buduje další moderní tovární halu, investuje do nových technologií v oblasti výroby brzdových destiček, díky které získá ocenění v oblasti inteligentního rozvoje.

Firma zažívá nebývalý rozmach a v roce 2017 otevírá nový kancelářský prostor, který je spojen s moderní halou továrny. K roku 2020 slaví firma Steinhof jubileum od založení firmy, 60 let. 

Dnes je firma Steinhof jedním z největších, předních polských výrobců tažných zařízení, brzdových destiček a dalšího automobilového příslušenství. Zaměstnává aktuálně přes 230 zaměstnanců o 3 devizích a 2 profesionálních autoservisech o celkové výměře 15000 metrů čtverečních.  Patří jim evropské prvenství ve výrobě tažných zařízení a brzdových materiálů, jako jednoho z největších producentů v Evropě.
Zeptejte se
na cokoliv
contact photo
Obchodní oddělení (poradenství, objednávky, …)
+420 777 349 911 (Po-Pá 8-16 hod.)